تبلیغات
مطالعات آمریکا - نکات کتاب آمریکا از نگاه مقام معظم رهبری مربوط به هفته پنجم و ششم
یکشنبه 2 آبان 1389  06:36 ق.ظ    ویرایش: - -

نکات و مطالب مهم کتاب آمریکا از نگاه مقام معظم رهبری را تقدیم می کنم.
مجید اسماعیل زاده

نکات کتاب آمریکا از نگاه مقام معظم رهبری

در صد صفحه اول این کتاب موضوعات جامعه آمریکا، آمریکا و استکبار، آمریکا و حقوق بشر و در نهایت آمریکا و حقوق بشر بحث می شود.

 

فصل اول: جامعه آمریکا

نظر آیت الله خامنه ای در این زمینه این است که اولا با دولت آمریکا دشمن هستیم و مواجهه ای با ملت آمریکا نداریم.

در آمریکا حکومتگران نماینده و حامی حقوق مردم نیستند بلکه حامی منافع کارتل ها و سرمایه داران می باشند و مردم فقط حکم بازیچه را بای آنها دارند.

مثلا در خود آمریکا حقوق سیاهان نقض می شود و یا نقض حقوق زنان به بهانه تساوی حقوق زن و مرد یا ماجرای کشتن گروه دیویدیان.

 

فصل دوم: آمریکا و استکبار

آیت الله خامنه ای استکبار را این می دانند که عنصری یا شخصی خود را بالاتر از حق به حساب آورد و زیر بار حق نرود و خود و قدرتش را ملاک قرار دهد.

ایشان مصداق این رذیله اخلاقی را در روزگار ما نظام آمریکا معرفی می کنند. استکبار آمریکا به دنبال غارت ملتها، جنگ افروزی و درو گویی و تحمیق ملتهاست.

ایشان مهم ترین مانع آمریکا را در این مسیر اسلام می دانند. به همین نظام استکبار به رهبری آمریکا به دنبال سرکوب و سلطه بر کشورهای اسلامی است.

متاسفانه عده ای نیز این هیبت پوشالین را باور کرده و در برابر آن تسلیم می شوند در صورتی که بنا به گفته حضرت امام خمینی:«آمریکا هیچ غلط نمی تواند بکند!»

 

فصل سوم: آمریکا و حقوق بشر

ایشان شعار حقوق بشر را ابزاری برای قدرت ها دانسته که بوسیله آن مخالفان خود را منکوب می کنند. حال آنکه خودشان بزرگترین ناقض حقوق بشر، جنگ افروزی، کودتا، کشتار بی گناهان در فلسطین، عراق، افغانستان و ... می باشند. آمریکا مخالفان خود را ناقض حقوق بشر می نامد حال آنکه از دولت های دوست خود همچون عربستان و دولتهای کودتایی با وجود نقض آشکار حقوق بشر حمایت می کند.

 

فصل چهارم: آمریکا و تروریسم

دولت آمریکا بزرگترین مروج شر، فساد و خشونت در سطح جهان است. بزرگترین جنایت ها را انجام داده و انجام میدهد. مثلا در گواتمالا آدم می کشد، در هیروشیما بمب اتم منفجر میکند، در آمریکای لاتین کودتا میکند و یا هواپیمای ایرانی را بر فراز خلیج فارس منفجر می کند.

با وجود این اقدامات دولت آمریکا خود را به عنوان مخالف تروریسم معرفی و مخالفان خود را تروریست می نامد.

 

در صد صفحه دوم این کتاب موضوعات  آمریکا و سایر ملت ها، آمریکا و جهان اسلام، آمریکا و ایران و در نهایت آینده آمریکا بشر بحث می شود.

 

فصل پنجم: آمریکا و سایر ملت ها

آیت الله خامنه ای معتقدند آمریکا مبتنی بر رابطه ی استکباری با سایر ملت ها رفتار می کند و به دنبال وابسته کردن آنها به خود می باشد. در نتیجه این ملت ها استقلال خود را از دست می دهند اما همین دولت مستکبر مقهور مبارزه ی ملت ها می باشد.

 

فصل ششم: آمریکا و جهان اسلام

ایشان بزرگ ترین مانع در برابر آمریکا را اسلام و بیداری ناشی از انقلاب اسلامی می دانند. به همین دلیل آمریکا هرچند در ظاهر خود را مخالف اسلام نشان نمی دهد و ظاهر را رعایت می کند اما در عمل به شدت به دنبال تضعیف اسلام و مسلمین می باشد. یکی از حربه ها ایجاد بذر اختلاف در میان مسلمانان می باشد، چرا که از وحدت اسلامی بیمناک می باشند.

 

فصل هفتم: آمریکا و ایران

آیت الله خامنه ای علت دشمنی اصلی آمریکا با ایران را در این می دانند که ملت ایران نمی خواهد امر ونهی آمریکا را به حساب آورد. به همین دلیل انواع توطئه ها را علیه این ملت انجام میدهد ولی تهدیدات این دولت را کارساز نمی دانند. ایشان معتقدند که دولت آمریکا از ایران می ترسد آن هم نه به خاطر  بمب اتم بلکه به این دلیل که این حامل یک سخن درست است و به دنبال ایجاد بیداری در بین ملل مستضعف می باشد.

ایشان مساله رابطه ایران و آمریکا را منتفی می دانند چرا که رژیم آمریکا را مظهر قلدری، سلطه ناحق و ستم به ملت های ضعیف می دانند.

ایشان حتی مساله مذاکره را رد می کنند. چرا که آمریکا از طریق مذاکره با استفاده از تبلیغات در دنیا اینگونه منعکس می کند که ج.ا.ایران از حرف هایش برگشته است.


فصل هشتم: آینده آمریکا

ایشان سرنوشت محتوم آمریکا را شکست می دانند. در سالیان اخیر نفرت ملت ها از آمریکا به شدت افزایش یافته است و این دولت در حضیض شکست سیاسی قرار دارد.

   


نظرات()  
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

مطالعات آمریکا