تبلیغات
مطالعات آمریکا - لیست سیاه اساتید دانشگاه های آمریکا
شنبه 1 آبان 1389  11:18 ق.ظ    ویرایش: شنبه 29 آبان 1389 09:06 ب.ظ

یک چهره نزدیک به دولت آمریکا منتشر کرد

لیست سیاه اساتید دانشگاه های آمریکا

خبرنامه دانشجویان ایران:كتاب پروفسورها نوشتة دیوید هاروویتز نمونه‌ای از تلاش حكومتی آمریكا برای سركوب تفكرها در داخل و خارج مرزهاست.

در كتاب فوق هاروویتز افراد نام‌برده را متهم می‌كند كه سعی در تلقین افكار نادرست خود دارند و به دنبال پیروی و پیشبرد بی‌غرضانه‌ دانش نیستند.در كتاب سعی شده این مطلب القا شود كه تفكر ضدّ آمریكایی(anti-Americanism) در حال نفوذ به دانشگاهها و رشد روزافزون است و دانشمندان نام‌برده در این كتاب را جلوداران این حركت می‌داند.

در سال 2008 هاروویتز در روزنامة Daily Nexus به شدت به "بنیاد دانشجویان مسلمان" حمله كرد و آنان را متهم به تلاش برای راه‌اندازی فرهنگ جهاد در دانشگاههای ایالات متحده و پیرو آن گسترش تروریسم در این كشور كرد.

در كتاب پروفسورها، هاروویتز پس از ذكر نام هر فرد به توضیح مختصری از سوابق او می‌پردازد و در ادامه به صورت خلاصه- با ذكر شعار فرد یا قسمتی از سخنان او- دلیل خطرناك بودن این فرد را بیان می‌كند.

وی سپس توضیح مفصل و كاملی از شخص، عقاید و سوابقش ارائه می‌گردد. هاروویتز اظهار می‌كند كه عدم تقابل مسئولان دانشگاهی با سخنان ایراد شده توسط افراد مذكور در كتاب، نشانة كم‌كاری و حاشیه‌گزینی این مسئولان است و این امر در آیندة نه‌چندان دور باعث ایجاد مشكل در سطح دانشگاهی خواهد شد.

كتاب پروفسورها با انتقادات گسترده و سنگینی از جانب بسیاری از افراد نام‌برده در كتاب و دیگر متفكران غرب روبرو شد ولی با این حال استقبال عمومی از كتاب قابل توجه و تأمل‌برانگیز بوده است.

كتاب 101 پروفسور می‌تواند به عنوان یكی از منابع دریافت طرز تفكر متفكران آمریكایی در عرصه‌های آكادمیك مورد استفاده قرار گیرد. برای مخالفت با 101 پروفسور معرفی شده در این كتاب دلایل مختلفی ذكر شده است.

آنچه بیشتر از دیگر موارد مشاهده می‌شود مخالفت با اسرائیل و خشونت‌های آن، مخالفت با سیاست‌های اقتصادی و خارجی دولت آمریكا و ضدیت با جنگ‌طلبی سیاستمداران آمریكایی است.

این مطلب می‌تواند عمده موارد مورد توجه و تمركز سیاسیون آمریكایی را تبیین و منافع مدنظر آنها را مشخص كند. در مجموع تهدیدهای بیان شدة نویسنده در این كتاب را می‌توان در چند پارامتر زیر خلاصه كرد:

نازی دانستن اسرائیلی‌ها
مخالف هنجار دانستن عقاید آمریكایی
ضدیت با سفیدپوستان
نوشتن كتاب بر ضد سیاست‌های آمریكا
تلاش برای راه‌اندازی نوعی انتفاضه در آمریكا
حمایت از حملة صدام به كویت
شهید نامیدن بمب‌گذاران انتحاری فلسطینی
مخالفت با بزرگداشت یاد كلمبوس (كاشف آمریكا)
برده‌دار دانستن دولت آمریكا
فعالیت علیه جنگ
حمایت از عقاید ماركسیستی
تلاش برای تغییر در سیاست‌های اقتصادی دولت آمریكا از طریق آموزش ادبیات
مخالفت شدید با جنگ عراق
نگاه به حادثة 11 سپتامبر به عنوان نتیجة سیاست‌های امپریالیستی آمریكا
مخالفت با سیاست‌های جنگ علیه تروریسم
قاتل خواندن ارتش آمریكا پس از حادثة 11 سپتامبر
...

عمده مطالب مطرح شده در مخالفت با افراد نام‌برده در كتاب  مطالب فوق بود.

از اینجا می‌توان دریافت كه منافع آمریكا خلاصه می‌شود در اسرائیل، جنگ و امپریالسم و كاپیتالیسم.در ادامه به معرفی مفصل‌تر نویسندة‌ كتاب و اطللاعات جزئی‌ای از افراد معرفی شده در كتاب می‌پردازیم.
 

دیوید هاروویتز

متولد 10 ژوئن 1939- فورست هیلز- نیویورك سیتی- ایالات متحدة آمریكا در خانواده‌ای یهودی به دنیا آمد. پدر و مادرش هر دو معلم دبیرستان بودند.

پدرش ادبیات انگلیسی درس می‌داد و مادرش آموزش خلاصه‌نویسی.

در سال 1959 از دانشگاه كلمبیا مدرك كارشناسی خود را دررشتة ادبیات انگلیسی دریافت كرد و سپس مدرك كارشناسی ارشد را در همان رشته از دانشگاه كالیفرنیا اخذ كرد.

پدر و مادر هاروویتز هر دو كمونیست بودند ولی از همان ابتدا در طرز تفكر او نشانه‌های تمایل به جناح راست دیده می‌شد و پس از مدتی از فعالان این جناح در آمریكا شد. پس از گذشت زمانی به جناح نو‌اصلاح‌طلبان علاقه پیدا كرد و تا به امروز در این جناح فعال است.

هاروویتز 4 بار ازدواج كرد و 4 فرزند دارد. از منابع غیر رسمی اینگونه دریافت می‌شود كه او سابقة همكاری بلند مدتی با سازمان اطلاعاتی آمریكا(CIA) دارد ولی صحت این موضوع به طور كامل مشخص نیست. هاروویتز در حال حاضر در حوالی لس‌آنجلس زندگی می‌كند.

سوابق:

*  1960- فعالیت در بنیاد صلح راسل- لندن
*  1970- نویسندگی در مجلة نواصلاح‌طلبان- آمریكا
*  مؤسس ((مركز آزادی دیوید هاروویتز)) – یكی از اتاق فكرهای مطرح آمریكا
*  ارائة چندین مقاله در مسائل سیاسی، به خصوص مسائل مربوط به عرصة دانشگاهی
 
دیوید هاروویتز در كتاب خود اظهار می‌كند كه رشته‌های دانشگاهی‌ای مانند (مطالعات سیاه پوستان و مطالعات زنان‌) در واقع ماهیتی سیاسی دارند و به مباحثی مانند نژادپرستی سیاه‌پوستان، فمینیسم و مباحثی از این قبیل اختصاص یافته‌اند. او می‌گوید" برخی از فعالان این رشته‌ها به اعتراضات سیاسی اكتفا كرده‌اند و برخی دست به اعمال خشونت‌آمیز زده وگاهی اقدام مسلحانه انجام داده‌اند. از نمونه‌های این اقدامات خشونت‌آمیز اشغال ساختمان مدیریت دانشگاه كُرنِل توسط دانشجویان نژادپرست سیاه‌پوست با استفاده از تفنگ‌های آمادة شلیك بود. بعضی از این برنامه‌ها به سیاست خارجی آمریكا و ارتش آمریكا حمله می‌كنند وبرخی دیگربه تصور ملت آمریكا از خودشان و هویت ملی."
    از اینجا می‌‌توان ترس از بیداری وآگاهی ازحقوق ذاتی اقشاری مانند سیاه‌پوستان وزنان رادر میان سیاست مداران وفرهنگیان آمریكا مشاهده كرد. تشبیه مطالعات سیاه‌پوستان به نژاد‌پرستی سیاه ومطالعات زنان به فمینیسم بیانگرعواقبی است كه حقوق واقعی بشربرای مدعیان دروغین آن می‌تواند به بار آورد.
در مقدمة كتاب، هاروویتز به طور مفصل به صحبت دربارة یكی از شخصیت‌های نام‌برده در كتاب خود می‌پردازد. این شخص پروفسور وارْد چِرچیل  نام دارد. هاروویتز پس از معرفی وی به تشریح روابط او با تعدادی از دانشمندان و اساتید دیگر و نقش كلی این افراد در ایجاد تفكرات ضد اسرائیلی و ضد آمریكایی در مرزهای دانشگاهی می‌پردازد.
او نام تعدادی از دانشگاه‌ها را به عنوان دانشگاه‌های استحاله شده ذكر می‌كند كه در این میان دانشگاه‌های كلمبیا، همیلتُن و كُرنِل بیش از دیگران مورد توجه قرار گرفته‌اند. هاروویتز در مقدمة كتاب، در كنار توضیح مفصل دربارة وارد چرچیل و سوابقش نام افراد دیگری را نیز ذكر می‌كند. از میان این افراد می‌توان سوزان رُزِنبِرگ  ، نانسی رابینُویتزْ   و لورا وایْت هُرن   را نام برد.
  
هاروویتز سعی كرده است با مرتبط نشان دادن این افراد یا خانواده‌های آنها با گروهك‌های تروریستی، به تخریب شخصیت آنان و القای عقیدة باطل بودن تفكرات آنها بپردازد. به عنوان مثال، هاروویتز دربارة سوزان رُزِنبِرگ (یكی از پروفسورهای نام‌آشنای دانشگاه همیلتُن) می‌نویسد:
"نمایش چرچیل در دانشگاه همیلتن تك‌نفره نبود. در بهار سال 2004 یك تروریست محكوم شده به نام «روزنبِرگ» به دانشگاه همیلتن دعوت شد تا به عنوان استاد میهمان به تدریس درس خاطرات مقاومت بپردازد. بدون توجه به سوابق بد سیاسی روزنبرگ، او در تدریس این رشته نیز ناموفق و ناتوان بود. روزنبرگ عضو فعال یك شبكة سربازان كهنه‌كار تندرو بود كه بسیاری از اعضای آن هنوز هم در زندان به سر می‌برند. رزنبرگ در سال 1984 به جرم حمل 600 پوند مواد منفجره در نیوجِرسی بازداشت و به 58 سال زندان محكوم شد. اما پس از سپری كردن 14 سال از محكومیت خود و به دستور رئیس جمهور كلینتون آزاد گشت..."

"The Churchill spectacle was not an isolated incident in Hamilton. In the fall of 2004, a convicted terrorist named Susan Rosenberg was invited to join the faculty as a visiting professor, to teach a course on Resistance Memories. Far from repudiating her political past, Susan Rosenberg embraced it. She was an active member of a network of veteran radicals, many still in jail….
 Rosenberg herself had been apprehended in 1984 as she was moving more than six hundred pounds of explosives into a Cherry Hill, New Jersey, warehouse. She had been sentenced to fifty eight years in prison for her crime, but was released as one of the President Clinton's last-minute pardons after serving only fourteen years of her term..." 
 
علاوه بر این‌ها، هاروویتز در ادامة مقدمة خود به قول خودش دست به روشنگری زده است. این روشنگری در واقع توضیح روابط خانوادگی پروفسور نانسی رابینُویتْز ، رئیـــس پروژة كــریكْ لَنْد  و استاد درس ادبیات تطبیقی در دانشگاه همیلتُن است. هاروویتز می‌گوید این شخص با یك خانوادة تندروی بسیار مشهور ازدواج كرده است كه عمدة شهرت آنها به خاطر فعالیت‌های گستردة كمونیستی این خانواده است. به عنوان مثال یكی از اعضای این خانواده وكیلی به نام ویكتور است كه یكی از مشتریانش فیدل كاسترو بوده!
  
از این مطالب می‌توان دریافت كه هاروویتز با تروریست خواندن گروههایی كه در عالم خارج از دنیای امپریالیستی تروریست محسوب نمی‌شوند و ارتباط دادن افراد مدنظرش با این گروه‌ها و در نهایت بیان افكار  عقاید این اشخاص، سعی كرده است تا روحیة مقاومت با جبر حاصل از امپریالیسم و نظام سرمایه‌داری را نوعی تلاش علیه امنیت جانی و فكری مردم جهان و مخصوصاً ملت آمریكا جلوه دهد. بدگویی از این افراد و استحاله شده خواندن دانشگاه‌ها در سرتاسر مقدمة‌كتاب هاروویتز موج می‌زند.            هاروویتز در ادامة كتاب و در ذیل ذكر نام 101 پروفسور مدنظرش، سیاست ایران هراسی و اسلام هراسی را در كُنه مطالب خود به گونه‌ای جا داده است كه خواننده خود را با دو قطب منفی كه هدفشان تخریب بشریت است و دو قطب مثبت كه در حال دفاع از بشریت در مقابل این دشمن بزرگ هستند روبرو می‌بیند. اسلام به همراه همة تفكراتش- از جهاد و استكبار ستیزی گرفته تا حقوق شخصی و فردی- و ایران به عنوان زمامدار پیشبرد این تفكرات، دو دیو اصلی داستان واهی عدالت اجتماعی هاروویتز هستند و آمریكا و اسرائیل به عنوان داعیه‌داران ابدی حقوق بشر دو فرشتة نجات جهان از نابودی و ابتذالِ این پیرمرد قصه‌پرداز آمریكایست.

در بخش پایانی كتاب، هاروویتز به شدت به مسئولان دانشگاهی ایالات متحده و به خصوص مدیران دانشگاه‌های نام‌برده حمله می‌كند. در این بخش كه با تیتر «چرا مدیران در كسب استاندارهای دانشگاهی شكست خورده‌اند»  از دیگر بخش‌ها جدا شده، هاروویتز استاندارد دانشگاهی را القای تفكر ضددینی و سرمایه‌داری دانسته و تقابل با تفكر جبر و استثمار را نابهنجار و غیر استاندارد خوانده است. او می‌گوید سهل‌انگاری مسئولین دانشگاهی در مقابله با سخنان و افكار برخی اساتید بوده است كه كار را به اینجا كشانده و مسئولین می‌بایست برخوردهای شدیدتری با چنین اساتیدی داشته باشند. از اخراج اساتید گرفته تا لغو سخنرانی‌ها و محدود كردن كرسی‌های استادی آن‌ها، از راه‌هایی است كه این نظریه‌پرداز برای مقابله با انحرافات دانشگاهی و نابهنجاری‌های آكادمیك پیشنهاد می‌كند!! این راه‌حل، در راستای اجرای شعار آزاداندیشی امّا از نوع آمریكایی آن نشان‌دهندة میزان پوچی مفاهیم انتزاعی در ذهن سیاست‌مداران و مسئولین كشوری است كه حقوق بشر در آن افسانه‌ای بیش نیست. حال این سؤال پیش می‌آید؛ كشوری كه این‌گونه انفعالی و با دلهره با قلمرو ذهن و آزادی فكر انسان‌ها برخورد می‌كند، چگونه می‌تواند داعیه‌دار دیگر حقوق افراد باشد؟؟...

درتهیة كتاب 101پروفسور خطرناك درآمریكا افراد دیگری نیز با هاروویتز همكاری داشته‌اند.  نزدیك به 30 نفر در مراحل مختلف تولید كتاب مشاركت كرده‌اند. در ادامه نام و مشخصات برخی از این افراد ذكر خواهد شد:
 

جان پِرازو 
سردبیر مجلّة فرانت پِیْج
دارای مقالات متعدد در این مجله و سایت رسمی مجموعه
عضو پایگاه اطلاع‌رسانی www.DiscoverTheNetworks.com (پایگاه جناح سیاسی چپ)
نویسندة بخشی از كتاب پروفسورها و بازنگری بخشی از كتاب
 

جِیْكُب لاكسین
نویسنده در سایت رسمی جناح چپ ایالات متحدهwww.DiscoverTheNetworks.com
نویسنده و عضو رسمی وب‌سایت مشهور www.FrontPagemag.com
انجام تحقیقات لازم برای نگارش كتاب

  در ادامة مطلب به ارائة شرح مختصری از افرادی كه در كتاب هاروویتز از آن‌ها نام برده شده می‌پردازیم.

   


نظرات()  
Cialis online
جمعه 3 فروردین 1397 04:07 ق.ظ

Good facts. Thank you.
cialis super kamagra comprar cialis navarr cialis manufacturer coupon free generic cialis brand cialis generic click here take cialis we use it 50 mg cialis dose when can i take another cialis cialis uk how does cialis work
secret society hidden mystery cheats
جمعه 4 اسفند 1396 08:55 ب.ظ
من از سایت های بسیاری بازدید کرده ام به جز کیفیت صوتی آهنگ های صوتی موجود در این وب سایت در واقع
شگفت آور.
best medicare supplement plans
یکشنبه 14 آبان 1396 02:57 ق.ظ
من دیگر مطمئن نیستم که شما در حال دریافت خود هستید
اطلاعات، با این حال موضوع بزرگ من نیاز به صرف یک
در حالی که پیدا کردن بیشتر یا کار کردن بیشتر. با تشکر از اطلاعات عالی من به دنبال این بودم
اطلاعات برای ماموریت من
std testing cost
شنبه 13 آبان 1396 05:48 ب.ظ
سلام این تا حدودی موضوع نیست، اما من می خواستم بدانم که آیا وبلاگ ها از ویراستاران WYSIWYG استفاده می کنند یا
اگر شما باید به صورت دستی با HTML کد کنید. من بلافاصله شروع به کار میکنم اما هیچ دانش برنامه نویسی ندارم بنابراین میخواهم
راهنمایی را از کسی که تجربه دارد دریافت کنید هر گونه کمک خواهد شد بسیار قدردانی!
std testing
شنبه 13 آبان 1396 04:55 ب.ظ
امروز، من با بچه های من به جبهه ساحل رفتم. من پیدا کردم
یک پوسته دریا و به دختر 4 ساله من داد و گفت: "اگر این گوش را گوش کنی می توانید اقیانوس را بشنو". او پوسته را به او گذاشت
گوش و فریاد زد. یک خرچ خرچنگ در داخل وجود داشت و آن گوش او را گرفت.

او هرگز نمیخواهد برگردد! LoL من می دانم این کاملا موضوع است اما من
باید به کسی بگوید
best psychic medium reading
چهارشنبه 10 آبان 1396 06:26 ب.ظ
هی اونجا! کسی که در گروه فیس بوک من این وبسایت را با ما به اشتراک گذاشته است، بنابراین من برای ارائه دادن
یک نگاه من قطعا از اطلاعات لذت بردم. من نشانه گذاری می کنم و این را توییت می کنم
به طرفداران من! وبلاگ عالی و طراحی شگفت انگیز و سبک.
private std screening
دوشنبه 20 شهریور 1396 09:32 ق.ظ
سلام! من می دانم که این مسئله در مورد موضوع هست
می خواهم بپرسم آیا علاقه مند به تبادل نظر هستید؟
لینک ها یا شاید مهمان نوشتن یک پست وبلاگ یا بالعکس؟ سایت من شامل بسیاری از موضوعات مشابه است
به عنوان شما و من اعتقاد دارم که ما می تواند تا حد زیادی از یکدیگر بهره مند شوند.

اگر مایل هستید، به من ایمیل ارسال کنید.
منتظر شنیدن از شما هستم! وبلاگ فوق العاده توسط راه!
std testing near me
دوشنبه 20 شهریور 1396 04:27 ق.ظ
هی اونجا! من مدت هاست که وبلاگ شما را دنبال کرده ام و در نهایت شجاعت گرفتم
برای رفتن به جلو و به شما فریاد از Lubbock TX! فقط
می خواست به شما بگوید که کار خوب انجام می شود!
foot issues
شنبه 18 شهریور 1396 06:06 ب.ظ
We absolutely love your blog and find most
of your post's to be just what I'm looking for.
Do you offer guest writers to write content for yourself?

I wouldn't mind producing a post or elaborating on a number of the subjects
you write about here. Again, awesome web site!
What causes burning pain in Achilles tendon?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 06:32 ق.ظ
I could not resist commenting. Exceptionally well written!
chaturbate token generator for mac
پنجشنبه 12 مرداد 1396 10:32 ب.ظ
I am not sure where you're getting your information, but
good topic. I needs to spend some time learning much more or understanding
more. Thanks for great info I was looking for this information for my
mission.
Graig
سه شنبه 10 مرداد 1396 10:14 ب.ظ
I blog quite often and I truly appreciate your information. This great article has truly peaked my interest.
I'm going to book mark your site and keep checking for new details about once a week.
I opted in for your Feed too.
Jolie
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 05:53 ق.ظ
My brother suggested I might like this blog. He was totally right.
This post truly made my day. You cann't imagine just how much time I had spent for
this info! Thanks!
BHW
جمعه 1 اردیبهشت 1396 06:01 ق.ظ
Hello to every body, it's my first pay a quick visit of
this web site; this blog consists of awesome and truly fine information in support of readers.
حشمدار
یکشنبه 2 آبان 1389 11:25 ق.ظ
سلام

امید دارم نام نویسندگان(علی اكبر جناب زاده-حمید حشمدار) را درج بفرمایید.

سپاس گزارم از لطفتون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

مطالعات آمریکا