تبلیغات
مطالعات آمریکا - آشنایی با انجمن مطالعات آمریكا
یکشنبه 21 آذر 1389  11:34 ب.ظ    ویرایش: یکشنبه 21 آذر 1389 11:48 ب.ظ
نوع مطلب: لابی ،سیاست ،سیاست گذاری ،


انجمن مطالعات آمریكا (ASA)[1] از قدیمی­ترین و بزرگ­ترین انجمن­های ملی علاقه­مندبه مطالعات بین­ رشته­ ای فرهنگ و تاریخ آمریكاست. این گروه در سال 1951 تشكیل شده و اكنون 5000 عضو خاص و2200 آرشیو و سایر بخش­های سازمانی را دارا است.
این اعضاء با یكدیگر در تعدادی از حوزه­ها همچون تاریخ، ادبیات، مذهب، هنر و معماری، فلسفه، موزیك، علوم،فرهنگ­عامه، مطالعات نژادی، مردم­شناسی، بافت فرهنگی، مطالعات موزه­ها، جامعه­شناسی، دولت، ارتباطات، آموزش، كتابداری، مطالعات جنسیتی و غیره به تحقیق و پژوهش می­پردازند.
آنها افرادی آگاه به فرهنگ آمریكا، معلمان، محققان و سایر افراد متبحرند كه علاقه آنان فراتر از تخصصشان است. دانشكده و دانشجویان با برنامه­های مطالعات آمریكا در دانشگاه­ها، كالج­ها و دبیرستان­های دیگر در ارتباط می­باشند. مدیران موزه­ها و كتابخانه­ها علاقه­مند به ابعاد مختلف زندگی آمریكایی و مقامات و مجریان دولتی به گسترده­ترین ابعاد آموزشی آگاه هستند.
آنها از چند بعد  فرهنگ آمریكایی را مطالعه می­كنند اما عموماً تمایل به كلی­نگری است تا رویكردی تك بعدی به آن.
 

فصلنامه
همه اعضاء این فصلنامه انجمن مطالعات آمریكا[2] را 4 بار در سال دریافت می­كنند: مارس، ژوئن، سپتامبر و دسامبر. این فصلنامه به صورت اینترنتی برای كلیه اعضای گروه مطالعات آمریكا در سراسر پروژه هنری و جی استور(JSTOR)در دسترس می­باشد.
فصلنامه آمریكایی دانش بین­رشته­ای خلاقانه كه در بردارنده مسائل مهمی از مطالعات آمریكاست را معرفی می­كند. این مجله مقاله­هایی كه جامعه و فرهنگ آمریكایی در گذشته و حال و در موقعیت­های جهانی و بومی را بررسی می­كند، پیشنهاد كار كه در شناخت ما از ایالات متحده وگوناگونی آن، ارتباط آنها با نیمكره­های همسایه وتآثیر آن بر روی سیاست و فرهنگ جهانی مؤثر است، را چاپ می­كند.
مجله از میان كتاب­های منتشرشده، نمایشگاه و رسانه­های متفاوت، حوزه گسترده­ای از روش­های در حال تكوین و قابل دسترس مطالعات آمریكا را جستجو می­كند.
بولتن خبری انجمن مطالعات آمریکا
همه اعضاء، بولتن خبری انجمن مطالعات آمریکا[3] را 4 بار در سال دریافت می­کنند. هدف آنها ترویج آگاهی بیشتر در مورد مشكلات سازمانی، اقتصاد و مشاجرات سیاسی است که هم اکنون انجمن مطالعات آمریکا را شکل داده است. بولتن خبری انجمن مطالعات آمریکا همچنین، همانند یک اتاق مشترك برای اخبار انجمن­های محلی، کمیته­ها، کنفرانس­ها و میتینگ­ها، بورسیه و گرانت­ها، فرصت­های استخدامی شغلی و چاپ و انتشار برنامه­های دیگر مورد علاقه اعضاء انجمنمطالعات آمریکا بکار گرفته می­شود.
راهنمای مطالعات آمریکای اینترنتی
راهنمای مطالعات آمریکای اینترنتی[4] شامل یک دفترچه راهنما از مطالعات آمریکا و برنامه­های مطالعات نژادی آمریکا، منابعی از علاقه­مندی­های دانشمندان مطالعات آمریکا، موعد مقررگرانت­ها، اطلاعات مجلات پژوهشی، آگهی اجلاس­های مهم، آدرس انجمن­های مهم و مراکز تحقیقاتی، مؤسسات، آژانس­های دولتی و ناشران می­باشد.
سایر انتشارات انجمن مطالعات آمریکا
انجمن مطالعات آمریکا هم اکنون دفترچه راهنمای برنامه­های فارغ­التحصیلان مطالعات آمریکا و راهنمای برنامه­های ارزیابی کننده مطالعات آمریکای دانشگاه­ها را منتشر می­کند. انجمن مطالعات آمریکا، وضعیت مطالعات آمریکا (روزنامه JHU)، منتخبی از مقالات50 سال اول فصلنامه آمریکایی (AQ) و دایره­المعارفی از مطالعات آمریکا را به چاپ رسانده است. گروه مطالعات آمریکا همچنین یک سری چاپی از مطالب ویژه منتشر شده فصلنامه آمریکایی شامل: حد فاصل(مرزی) حقوقی و تکنولوژی و فرهنگ آمریکایی را دایر کرده است.
پروژه­ها و انتشارات الکترونیکی
انجمنمطالعات آمریکا طرح­های مهم http://crossroads.georgetown.edu، برنامه­های آموزشی مبتكرانه اینترنتی، اخبار و فرصت­ها، لیست مذاکرات پروژه­های تحقیقاتی و مطالعاتی، انتشارات و کارگاه­ها را پیشنهاد می­کند. انجمن مطالعات آمریکا ازطریق پروژه موسوم به Project Museدستیابی اینترنتی به فصلنامه آمریکایی را پیشنهاد می­کند  http://muse.jhu.edu/journals/american_quarterlyهم چنین مطالعات آمریکا به اعضاء خود، دستیابی آزاد اینترنتی به دایره­المعارف مطالعات آمریکا و جلسات و سخنرانی­های سالیانه را پیشنهاد می­کند.  http://eas-ref.press.jhu.edu
انجمن­های محلی
اعضای وابسته به یکی از 13 انجمن محلی که تعدادی از آنها بولتن­های خبری را منتشر می­کنند، همگی یکبار در سال یکدیگر را ملاقات می­كنند و این یک سنت و رسم در انجمن مطالعات آمریکا برای ترغیب بیشتر مشارکت­های منطقه­ای(محلی) است.اطلاعات بیشتر در مورد فعالیت­های انجمن محلی در سایت   www.theasa.net/chapters وجود دارد.
فعالیت­های بین­المللی
انجمن مطالعات آمریکا برنامه­های آموزشی مطالعات آمریکای خارج از کشور را حمایت و مساعدت می­نماید. مبادله اساتید و دانشجویان را تشویق نموده، عضویت رسمی و ارتباط پژوهشی با انجمن مطالعات آمریکا در 65 کشور را اداره می­كند.
برنامه اعطای جایزه­های سالیانه
جایزه­های ذیل از سوی انجمنمطالعات آمریکا سالیانه اعطا می­شود:
جایزه نشر جان هوپ فرانکلین[5] برای بهترین کتاب منتشر شده در مطالعات آمریکا
جایزه نشر لورا رومرو[6] برای بهترین کتاب اول منتشر شده در مطالعات آمریکا
جایزه پایان نامه رالف هنری گابریل[7] رای بهترین پایان­نامه ارائه شده در مطالعات آمریکا
جایزه بد – پیرسون[8] برای مشارکت برجسته در مطالعات آمریکا
جایزه مری سی تورپای[9]  برای مشارکت برجسته در آموزش، مشاوره و برنامه­های گسترده
جایزه ساکاکی بارا  [10]برای بهترین گزارش ارائه شده توسط اساتید بین­المللی در سخنرانی­های سالیانه
جایزه وایز– سوزمن[11] برای بهترین گزارش دانشجویی ارائه شده در میتینگ­های سالیانه
جایزه کان استنس پی.رورک[12]برای بهترین مقاله ارائه شده (با هر حجمی) در فصلنامه آمریکایی
نهاد حاكم
شورای ملی که 20 عضو اختصاصی آن را اعضاء تمام وقت انجمن مطالعات آمریکا برگزیده­اند، انجمن را اداره می­­نمایند. سالانه 4 تا 5 عضو جدید برای دوره سه ساله انتخاب می­شوند.
دو کرسی اضافی برای مشاورین دانشجویان رزرو می­شود؛ یکی برای یك استاد بین­المللی و دیگری برای معلم دبیرستان در نظر گرفته­شده است.
ریاست؛ رئیس منتخب و رئیس سابق بر عملكرد شورا نظارت می­كنند. کاندیداها را کمیته معرفین معرفی نموده و اعضا انجمن مطالعات آمریکا که حق پذیرش عضو دارند اعضاء را  از میان آنان انتخاب می­كنند.
کمیته­های انجمن مطالعات آمریکا که اعضای آن بوسیله شورا تعیین می­شود، در پروژه­های تحقیقاتی و مربوط به محقققین، ارائه آدرس برای جستجوی علاقه­مندی­های تخصصی و حمایت مالی کنفرانس­ها و مطالعات ویژه همکاری می­كنند.
اعضای انجمن مطالعات آمریکا تشویق می­شوند تا در کمیته­هایی همچون برنامه مطالعات آمریکا و مراکز، مطالعات نژادی، آموزش كارشناسان، همکاری K-16، بین­الملل، محققین اقلیت، انجمن­های محلی، دانشجویان، زنان، جوایز، برنامه ملاقات سالیانه، سایت منابع، گروه کاری ویژه(گروه ضربت) و پروژه­ها یا همکاری­ها (شامل ابتکار ­عمل بین­المللی انجمن مطالعات آمریکا و مشارکت انجمن مطالعات آمریکا و ژاپن در پروژه­های مطالعات آمریکا) مشاركت كنند.
 عضویت در انجمن
اختصاصی: انجمن مطالعات آمریکا با آغوش باز از همه اشخاصی که علاقه بین رشته­ای در فرهنگ آمریکا دارند، استقبال می­كند. عضویت اختصاصی شامل پرداخت حق عضویت به فصلنامه آمریکائی – بولتن خبری گروه مطالعات آمریکا و دایره­المعارف اینترنتی مطالعات آمریکا است.
عضویت یک ساله است. افرادی که اول اکتبر ثبت نام می­کنند عضویت آنان برای سال جاری است و آنانکه بعد از اول اکتبر نام نویسی كنند دارای عضویت سال بعد می­شوند. حق عضویت­ها
براساس درآمد محاسبه می­شود. از اعضای بین­الملل درخواست شده است تا حق عضویت را بر اساس دلار هم ارز آمریکا  بپردازند.
مؤسسات
انجمن مطالعات آمریکا پذیرای کالج­ها، دانشگاه­ها، موزه­ها و اجتماعات و سایر مؤسساتی است كه در راستای اهداف انجمن فعالیت می­كنند. عضویت سازمانی شامل پرداخت حق عضویت به فصلنامه آمریکایی– بولتن خبری انجمن مطالعات آمریکا و دایره­المعارف اینترنتی مطالعات آمریکاست. با احتساب تخفیف خدمات انجمن، پرداخت وجه 155 دلار سالیانه در جولای یا سپتامبر است. در هر شماره فصلنامه آمریکائی یک لیست از اعضای سازمانی منتشر گردیده است و تقریباً 140 سازمان از عضویت سازمانی انجمن مطالعات آمریکا حمایت می­کنند.
کمیته­های انجمن مطالعات آمریکا
کمیته­ اجرایی
کمیته اجرایی انجمن مطالعات آمریکا ازداوطلبان و پیشنهادهای کمیته­هایی که در ذیل آورده شده­اند دعوت به عمل می­آورد. کاندیداها باید عضو انجمن بوده و مهارت و شایستگی انجام کارهای کمیته را داشته باشند. تقاضانامه­ها بالأخص از اقلیت­ها و زنان گرفته می­شود.
درخواست­کنندگان باید شرح حال مختصری از اهم فعالیت­ها و تجربیاتشان را در حداكثر دو صفحه ارائه كنند، آنان باید رزومه خود را به صورت فایل word یا pdfو یک پیوست برای هر کاندیدا از طریق پست الکترونیک ارسال كنند. رزومه چندین داوطلب نباید در یک سند ارائه شود. توصیه­نامه­های كاندیداها به تجربیات آنان از كار كمیته برمی­گردد. شایسته است که اطلاعات اول آوریل 2010 یا قبل از آن به کمیته اجرایی انجمن مطالعات آمریکا فرستاده شود.
asastaff@theasa.net
کمیته­های دائمی
1.- کمیته­ برنامه­های انجمن مطالعات آمریکا و مراکز وابسته
این کمیته؛ انجمن و اعضای گروه را از مسائل ذیل مطلع می­سازد:
علاقه­مندی­های رایج، نیازها و نگاه تخصصی به برنامه­ها و دپارتمان­های مطالعات آمریکا و مسئولیت وظایف ویژه مربوط به عضویت سازمانی گروه.  دو موقعیت به مدت سه سال
2.کمیته­ مطالعات نژادی
این کمیته؛ انجمن و اعضای گروه را از مسائل ذیل مطلع می­سازد:
فعالیت­های رایج، علاقه­مندی­ها، نگاه تخصصی مؤثر بر برنامه­های مطالعات نژادی، سازمان­ها،محققین،رابط کمیته­های دائمی انجمن و سایر سازمانهای مطالعات نژادی و مسؤولیت ویژه محققان و دانش پژوهان مطالعات نژادی.  دو موقعیت به مدت سه سال
3. کمیته آموزش کارشناسان
این کمیته؛ انجمن و اعضای آن را از مسائل ذیل مطلع می­سازد:
انتشارات مؤثر و رایج آموزش کارشناسان در مطالعات آمریکا و مطالعات نژادی و سایر تعلیمات بین رشته­ای حوزه کارشناسان،رابط بین انجمن و سازمان­های آموزش کارشناسان (نه محدود به مسؤولیت تحقیقات ملی انجمن) ، رابط بین کمیته­های دائمی آموزش کارشناسان و مسئولیت ویژه اعضاء دکترا و فوق لیسانس انجمن در حمایت از برنامه­هایی که نگاه ویژه­ای به آموزش کارشناسان دارند. دو موقعیت به مدت سه سال
4. کمیته انجمن­های محلی
این کمیته؛ انجمن و اعضای آن را از مسائل ذیل مطلع می­سازد:
فعالیت­های رایج، علاقه­مندی­ها و نیازهای انجمن­های محلی، رابط بین انجمن مطالعات آمریکاو انجمن­های محلی و مسئولیت ویژه این انجمن­­ها.
 داوطلبین را انجمن­های محلی معرفی می­كنند. پنجموقعیت ]یکی از هر منطقه چساپ(Chesapeake)، گریت لیكز( (Great Lakes ، هاوایی ((Hawaii ، کنتاکی((Kentucky، تنیزیی(Tennessee)و نواحی جنوبی[ به مدت سه سال
5. کمیته­ همکاری K16
این کمیته انجمن و اعضای آن را از مسائل ذیل مطلع می­سازد:
علاقه­مندی­های رایج، نیازها و موقعیت­های تخصصی مربیان K16در حوزه برنامه­های مطالعات آمریکا یا برنامه­های آموزشی.  دو موقعیت به مدت سه سال.
6. کمیته بین­الملل
این کمیته؛ انجمن و اعضای آن را از مسائل ذیل مطلع می­سازد:
انتشارات مؤثر بر حرفه و شغل محققین بین­المللی و دانشجویان، مسئولیت ویژه محققین بین­المللی و دانشجویان عضو. (ازاعضاء بین­المللی انجمن مطالعات آمریکا برای عضویت در این كمیته دعوت می­ شود.)
7.-کمیته كارشناسان اقلیت
این کمیته؛ انجمن و اعضای آن را از مسائل ذیل مطلع می­سازد:
انتشارات مؤثر بر حرفه و شغل محققین و مسئولیت ویژه محققین اقلیت عضو كمیته. دو موقعیت به مدت سه سال.
8. كمیته دانشجویان
این کمیته؛ انجمن و اعضای آن را از علاقه­مندی­های رایج، نیازها و موفقیت­های دانشجویان مطالعات آمریکا مطلع می­سازد. چهارموقعیت به مدت دو سال.
9. كمیته زنان :
این کمیته؛ انجمن و اعضای آن را از انتشارات مؤثر برحرفه وشغل زنان و مسؤولیت ویژه زنان عضو مطلع می­سازد.
کمیته جوایز 2011:
کمیته جوایز 2011 کار خود را در پائیز سال تحصیلی 2011-2010 شروع و در سپتامبر 2011 به اتمام می­رساند.
(A کمیته جایزه نشر جان هوپ فرانکلین:
بهترین کتاب منتشر شده در حوزه مطالعات آمریکا که هر سال نویسندگان و ناشران به کمیته ارائه می­نمائید. سه موقعیت به مدت یک سال.
(B کمیته جایزه اولین کتاب منتشر شده لورا رومرو:
این کمیته یک نفر را برای بهترین کتاب اول منتشر شده در حوزه مطالعات آمریکا که بر فصل مشترک نژاد یا جنس، طبقه و ملیت تأکید می­کند را انتخاب می­نماید.سه موقعیت به مدت یکسال.
(C کمیته جایزه پایان­نامه رالف هنری گابریل:
این کمیته بهترین پایان­نامه در مطالعات آمریکا (از میان پایان­نامه­های ارائه شده به کمیته توسط فارغ­التحصیلان رشته های مطالعات آمریکا، مطالعات نژادی و مطالعات زنان) را برمی­گزیند.سه موقعیت به مدت یک سال.


رؤسای سابق  انجمن مطالعات آمریكا
(از سال 1951 تاكنون)
کارل بود)(Carl Bode)1952-1951(
چارلز بارکر  (Charles Barker) 1953
رابرت ای. اسپیلر (Robert E. Spiller)1955-1954
جورج راجرز تیلور  (George Rogers Taylor)1957-1956
ویلارد ثورپ(Willard Thorp) 1959-1958
ری الن بیلنگتون( Ray Allen Billington)1961-1960
ویلیام چاروات (( William Charvat1962
رالف هنری گابریل ((Ralph Henry Gabriel 1964-1963
راسل بلین ان وای (( Russel Blaine Nye 1966-1965
جان هوپ فرانکلین  (John Hope Franklin) 1967
نورمن هلمز پیرسون ((Norman Holmes Pearson 1968
دنیل – جی.بورستین ((Daniel J. Boorstin 1969
رابرت اچ والكر  (Robert H. Walker) 1975- 1974
دانیل آرون (( Daniel Aaron 1977- 1976
ویلیام ایچ گوتزمن William H. Goetzmann))1979– 1978
رابرت اف. برخوفر(Robert F. Berkhofer, Jr) 1981-1980
ساکوان برکاویچ( Sacvan Bercovitch)  1983- 1982
میخائیل کوآن (( Michael Cowan1985-1984
لوئیس وی بنر ((Lois W. Banner 1987-1986
لینداکی کربر(Linda K. Kerber) 1989-1988
آلن اف دیویس ( (Allen F. Davis 1990-1989
مارسابانتا )Martha Banta)1991-1990
آلیس کسلر- هریس (Alice Kessler-Harris) 1992-1991
سیسیلیاتیچی ((Cecelia Tichi 1993-1992
کتی ان دیویدسون ((Cathy N. Davidson1994-1993
پائول لوترPaul Lauter) )1995-1994
الین تایلر می  (Elaine Tyler May)1996-1995
پاتریشیا نلسون لیمریک(Patricia Nelson Limerick) 1997 - 1996
مری هلن واشینگتن Mary Helen Washington))1998-1997
جانیس رادوی(Janice Radway)1999-1998
ماری سی کلی (Mary C. Kelley) 2000- 1999
میخائیل فریسچ((Michael Frisch2001-2000
جورج سانچز ( (George Sanchez 2002-2001
استفن اچ سامیدا  (Stephen H. Sumida) 2003– 2002
آمی کاپلن (Amy Kaplan)2004-2003
شلی فیشر فیشکین(Shelley Fisher Fishkin)  2005-2004
کارن هالتنن ( (Karen Halttunen 2006-2005
اموری الیوت ((Emory Elliott2007-2006
ویکی ال رویز  ((Vicki L. Ruiz2008-2007
فیلیپ جی دلوریا ( (Philip J. Deloria 2009- 2008
کومن کی جینز ((Kevin K. Gaines 2010-2009
راس ویلسون جیلمور ((Ruth Wilson Gilmore2011- 2010
کتاب الکترونیک انسانیACLS:
انجمن مطالعات آمریکا عضو شورای آمریکائی انجمن­های خبره  ACLS))[13] است. شورای آمریکائی انجمن­های خبره برای اعضاء کنونی انجمن مطالعات آمریکا حق عضویت سالیانه اختصاصی کتاب الکترونیک علوم انسانی (HEB)[14]قائل می­شود.
نسخه 2010 کتاب الکترونیک علوم انسانی دسترسی نامحدود به 3000 متن كامل (با عناوین علوم اجتماعی و انسانی از سال 1880 تا بحال) امکان پذیر می­سازد.
حق عضویت اختصاصی یک فرصت مناسب برای کسانی است که مؤسسه آنان حق عضویت کتاب الکترونیک علوم انسانی را ندارد و یا برای اعضاء انجمن مطالعات آمریکا که وابسته به حق عضویت مؤسسه نیستند.
حق عضویت سالیانه اختصاصی در حدود 35000 دلار است که آن را در سایت www.humanitiesebook.org/subscribinginsts.html می­توانید چک كنید.
شما هم چنین اطلاعات مربوط به حق عضویت اختصاصی کتاب الکترونیک علوم انسانی را در سایت www.humanitiesebook.org/subscription_purchase.html می­توانید به دست آورید.
لطفاً انجمن مطالعات آمریکا را از منوی عضویت انجمن انتخاب نموده، باز کنید و در مکانی که شماره اعضای انجمن نوشته شده است، شماره عضویت خود را بدست آورید.
هم چنین اگر شماره­تان را نمی­دانید آن را از این سایت در خواست نمائید.
http://asa.press.jhu.edu/cgi-bin/member_number_lookup.cgi برای تحقیق در مورد کتاب الکترونیک علوم انسانی به سرویس مشتریان به آدرس الکترونیک subscriptions@hebook.org پست الکترونیک نمائید.
 
تماس با انجمن مطالعات آمریکا:


1120 19th Street NW, Suite 301
Washington DC 20036
Phone: 202.467.4783
Fax: 202.467.4786
Email: asastaff@theasa.net
 
 

[1] . American Studies Association
[2] . American Quarterly
[3] . ASA Newsletter
[4] . Guide to American Studies Online
[5] . John Hope Franklin
[6]. Lora Romero
[7] . Ralph Henry Gabriel
[8] . Bode-Pearson
[9] . Mary C. Turpie
[10] . Sakakibara
[11] . Wise-Susman
[12] . Constance P. Rourke
[13] . American Council of Learned Societies
[14] . ACLS Humanities E-Book

منبع
موسسه مطالعات آمریکای شمالی و اروپا

   


نظرات()  
Cialis prices
دوشنبه 7 خرداد 1397 02:34 ق.ظ

Very good material. Appreciate it.
prescription doctor cialis miglior cialis generico precios de cialis generico cialis rezeptfrei fast cialis online buying cialis overnight enter site very cheap cialis enter site natural cialis click here to buy cialis cialis prices in england
Viagra or viagra
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 04:25 ق.ظ

Regards. I enjoy this.
order viagra online can u buy viagra online how old do you have to be to buy viagra cheap online viagra uk online pharmacy viagra buy viagra online without prescription with overnight delivery how to buy viagra without prescription viagra cheap price how to buy real viagra online buying viagra online safe
Cialis prices
جمعه 17 فروردین 1397 08:05 ب.ظ

Thank you. I enjoy this!
cost of cialis cvs cialis prezzo al pubblico cialis canada on line cialis cuantos mg hay we like it cialis price compare prices cialis uk cialis 05 generic cialis soft gels cialis name brand cheap cialis dosage recommendations
Buy cialis online
جمعه 3 فروردین 1397 04:35 ب.ظ

Nicely put, Kudos!
generic cialis pro cialis tablets for sale order a sample of cialis cialis coupons printable we like it cialis price cialis manufacturer coupon prices on cialis 10 mg cialis uk next day cialis for sale in europa cialis 20 mg
How much does it cost to lengthen your legs?
دوشنبه 27 شهریور 1396 11:48 ب.ظ
I enjoy, cause I discovered exactly what I was taking a look for.
You have ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have
a great day. Bye
Can you stretch to get taller?
سه شنبه 17 مرداد 1396 04:31 ق.ظ
Hey very interesting blog!
Margart
سه شنبه 10 مرداد 1396 09:42 ب.ظ
Have you ever considered writing an e-book or guest authoring on other websites?

I have a blog based upon on the same ideas you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my
subscribers would enjoy your work. If you're even remotely interested, feel free to shoot me an email.
Foot Complaints
دوشنبه 9 مرداد 1396 01:07 ب.ظ
Hi there to every body, it's my first pay a quick visit of this blog;
this web site consists of amazing and really good material for visitors.
free std testing near me
دوشنبه 5 تیر 1396 04:53 ق.ظ
قلب از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب اصل آیا نه نشستن خوب با من پس از برخی
از زمان. جایی در سراسر جملات شما موفق
به من مؤمن اما تنها برای while. من با این حال کردم مشکل خود
را با فراز در منطق و شما ممکن است را
سادگی به پر کسانی که شکاف. که شما در واقع که می
توانید انجام من خواهد
بدون شک تا پایان مجذوب.
Jewel
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 02:37 ق.ظ
As the admin of this web site is working, no doubt very quickly
it will be renowned, due to its quality contents.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

مطالعات آمریکا