تبلیغات
مطالعات آمریکا - امریکا در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی
شنبه 1 آبان 1389  03:19 ب.ظ    ویرایش: شنبه 29 آبان 1389 09:04 ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

امریکا در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی

حضرت آیت الله خامنه ای

فصل اول: جامعه امریکا

·        ما با ملت امریکا کاری نداریم، دشمنی هم نداریم، مثل بقیه ملت هایند. ملت امریکا هم مثل بقیه ملت های دیگر، خوبی هایی دارد،بدی هایی دارد، مربوط به خودشان است.

·        پرچم دفاع از حقوق بشر را کسانی به دوش گرفته اند که بزرگترین دشمنان حقوق بشرند! هنوز مسئله تبعیض نژادی در آن کشور حل نشده است. هنوز انسانی به جرم سیاه پوست بودن، پلیسی او را تا حد کشتن کتک می زند!

·        این دیکتاتور بین المللی، جز به منافع ملت امریکا، و آن هم نه همه ی ملت امریکا، بلکه پشتیبان رژیم حاکم- یعنی کارتلها، تراستها، سرمایه داران بزرگ و سازمان های موثر در دولت- به چیزی دیگری نمی اندیشد.  

·        امروز متأسفانه کشور امریکا، دولت امریکا، کنگره امریکا، در زمینه های گوناگون اسیر طلسم صهیونیسمند. وقتی رئیس جمهور امریکا ، علیه جمهوری اسلامی تصمیمی اتخاذ می کند، به مجمع صهیونیست های امریکا میرود و در آنجا گزارشش را می دهد و در دنیا پخش می شود. این برای ملت امریکا ننگ است.

·        امروز در آن کشور آفت زده ی معنوی، کودکان در خانه ها از دست پدر خوانده هایشان امنیت جنسی ندارند! امروز زن آزاری و زیر کتک کشتن زن، در هیچ جای دنیا به قدر امریکا نیست. آن وقت این ها ادعا می کنند که می خواهیم بر دنیا رهبری کنیم! این شرم آور است؟!

·        الان در امریکا، شش میلیون مسلمان هست که از این شش میلیون، دو میلیون شیعه هستند. این روند گرایش به اسلام در آمریکا، تا دو سه سال قبل از این، بیشتر در بین سیاه پوستان، زندانیان و این گونه طبقات بود؛ ولی این امروز در دانشگاهها آمده است.

·        هر چه پیشرفت بیشتر است، دوری از صلاح و انسانیت و عدالت هم بیشتر است. امریکا کشوری است دارای ثروت و قدرت افسانه ای  نظامی  وتحرک سیاسی فوق العاده، اما اوج دوری از انسانیت و معنویت و اخلاق و فضیلت را هم شما در همین جامعه ی امریکایی می بینید.

فصل دوم: امریکا واستکبار

·        در فرهنگ ما ، استکبار به آن مجموعه ای گفته می شود که با تکیه بر توانایی های سیاسی و نظامی و علمی و اقتصادی خود و با الهام از نگرش تبعیض آمیز به نوع بشر، مجموعه های بزرگ انسانی- یعنی ملتها و دولت ها و کشور ها- را به سیطره ای قلدرانه و تحقیر امیز، به سود خود زیر فشار و استثمار می گذارد. معنای استکبار این است که دولت و قدرت و شخصی ، با تکیه به زوری که دارد، راه را برای اعمال زور در هر جایی که بخواهد، باز ببیند و زشت ترین کارها را انجام دهد و نام زیباترین کارها را روی زشت ترین کاری که انجام داده، بگذارد واز کسی خجالت نکشد و واهمه نکند.

·        تکبر بیشتر به یکصفت قلبی و روحی اشاره می کند، استکبار بیشتر جنبه ی عملی تکبر توجه دارد. یعنی کسی که کبر        می ورزد و خود را بالاتر از دیگران می داند، در رفتار خود با دیگران هم ، طوری کار را سازماندهی می کند که این تکبر در عمل مشخص و واضح می شود.

·        معنا و مفهوم استکبار یک مفهوم قرآنی است و چیزی نیست که بی خود و بی دلیل در فرهنگ انقلاب ما به وجود آمده باشد. مفهوم استکبار مقابله با استکبار را از سوی مسلمین  ومؤمنین و نظام وانقلاب اسلامی اقتضا می کند، آن هم نه به صورت مصلحتی و موسمی و تاکتیکی، بلکه به صورت همیشگی این مقابله وجود دارد. ذات انقلاب این اسن وتا انقلاب هست، چنین چیزی هم خواهد بود.

·        استکبار جهانی فقط یک دولت نیست، استکبار جهانی یک مجموعه ی قدرت است. نمی خواهیم بگوییم در این مجموعه ی قدرت و نظایر آن یک صف صد در صد متشکل ومتحدی است، نه. در درون خود این مجموعه، اختلاف، درگیری ها و دوگانگی های فراوانی است.

·        ابر قدرت ها ، بیش از آنچه که با پول و سلاحشان زندگی بکنند و قدرت نشان بدهند و حکومت بکنند، با هیبتشان زندگی می کنند و فرمان می رانند و حکومت میکنند. استبداد جهانی به این چیزها راضی نیست. می گوید هر چیز خوبی که شما دارید مال اوست و او باید استفاده کند! فهمیده برای این مقصود ، اسلام مانع بزرگی است. لذا با اسلام از بن دندان دشمنند  واز ته دل نسبت به آن کینه دارند.

·        معنای نظام سلطه آن است که کشور ها ، ملت ها و دولت ها یا باید سلطه گر باشند یا سلطه پذیر. تنها کسانی از نظر سلطه گر مورد قبولند که سلطه پذیر باشند. امروز مشکل دنیا،« نطم نوین جهانی» است. نظم نوین جهانی یعنی چه؟ یعنی نظام دو قطبی عالم تمام شد، درگیری های شرق و غرب تمام شد. بله، تمام شد، اما آیا نتیجه تمام شدن درگیری شرق و غرب باید قدرت مطلقه و روز افزون امریکا بر ملت های ضعیف باشد؟!

فصل سوم: امریکا و حقوق بشر

· آیا سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ایران به وسیله ی امریکا بر فراز خلیج فارس، یا بی عدالتی نسبت به سیاهان در امریکا، با حمایت از کودتاگران در الجزایر، یا حمایت از رژیم فاسد مصر، یا زنده سوزانیدن دسته جمعی عده ای در امریکا و امثال آن، شکستن حریم انسانیت و نقض حقوق آن نیست؟! شما معتقد به حقوق بشر نیستید. شما معتقد به حقوق کمپانی ها و سرمایه داران بزرگ امریکایی هستید.

· یک وقت مسأله ای مثل زندان ابوغریب به وجود می آید و گوشه ای از ان بر ملا می شود، که آن را هم ماستمالی می کنند، کما اینکه کردند و به گردن هم انداختند و مسأله را تمام کردند. اینها توانسته اند با کمک ابزارهای پیشرفته تبلیغاتی و ارتباطی سر بشریت کلاه بگذارند. ادعای تمدن می کنند، اما تمدن ندارند و واقعاً وحشی محض هستند.

 

فصل چهارم: امریکا و تروریسم

·    هواپیمای مسافر بری را که محترم است و کسی اجازه ندارد به هواپیمای مسافربری تغرضی بکند، با قریب سیصد مسافر ساقط می کنید و بعد می گویید که اشتباه کردیم! غلط کردید اشتباه کردید! اشتباه کردیم یعنی چه؟اگر فرمانده آن ناو اشتباه کرده بود، پس چرا او را به محاکمه نکشیدید؟ چرا به او مدال دادید؟!

·    قبل از شروع جنگ، از نظر امریکا، دولت عراق در خدمت دولت های حامی تروریسم بود. در همان سال ها که دولت عراق سلاح شیمیایی به کار برد، اینها اسم عراق را از فهرست دولت های حامی تروریسم خارج کردند! مروجان تروریسم، امروز به دروغ و نفاق پرچم مبارزه با تروریسم را در دست گرفته اند و آن را برای دخالت در کشورهای اسلامی بهانه قرار داده اند.

فصل پنجم: امریکا و سایر ملت ها

·        امروز دولت امریکا در رأس هرم قدرت جهانی قرار گرفته است. این مجموعه قدرت ها حاضر نیستند ببینند بپذیرند یا بشنوند که دولت و ملتی وجود داردکه می خواهد از کمند قدرت آنها رها زندگی کند. اگر ملتی گفت شما در کار ما دخالت نکنید مثل این است که به آن ها دشنام داده است!

فصل ششم: امریکا و جهان اسلام

·        امروز دین مسلمانان به وسیله ی تهاجم فرهنگی دشمن و ترویج فساد وظلم و بی بند و باری در میان جوامع اسلامی که غالباً با ابتکار قدرت های ضد اسلامی و بهکمک تبلیغات و رسانه های آنان و غیر آن انجام می گیرد، در خطر است.

·        امروز دشمنی با ای ران اسلامی به خاطر اسلام است، والا این همان ایرانی است که قلعه ی امریکا و استکبار بود. آن ها با نماز و روزه ای که در معنای آن، مقاومت و ایستادگی نباشد، کاری ندارند و نسبت به آن حساسیتی پیدا نمی کنند.

·        امروز گرفتاری های ملت های مسلمان در دنیا چیست؟ وجود قدرت های مسیطر و مستکبری است که از آن سوی دنیا بر ملت های مسلمان حکم می رانند، در زندگی آنها دخالت می کنند، پس اصل این قضیه این استکه واقعاً دولت ها نسبت به امت اسلامی، از دو جهت احساس مسئولیت کنند:یکی از جهت همکاری با دوستان، و یکی هم از جهت شناسایی دشمنان و ایستادگی در مقابل آنها.

فصل هفتم: امریکا و ایران

·        امروز والله، امریکا از ما می ترسد- من قسم جلاله خوردم که باور کنید- باید هم بترسد. آنچه که در دنیای امروز تهدید کننده است، بمب اتم و موشک اتمی نیست. آن، حامل یک سخن درست بودن است... وقتی امریکا و امثال امریکا از ما راضی می شوند که ما از این اسلام صرفه نظر کنیم.

·        مسأله ما با امریکا ، مسأله دیگری است، مسأله روابط نیست. برای آنها، روابط به معنای مقدمه ی برای این تسلط است. دولت امریکا که دولت سوریه را هر سال جزوکشور های تروریستی دنیا اعلام می کند، مگر با آن دولت رابطه ندارد؟

·        من با مذاکره ی امریکا مخالفم و دولت جمهوری اسلامی ، بدون اجازه ی من امکان ندارد چنین کاری بکند. سؤال می شود تا کی؟ پاسخ این است: « تا وقتی سیاست های مبنی بر زور و ظلم و فشار و خصومت با جمهوری اسلامی و حمایت از دشمنان جمهوری اسلامی و پشتیبانی بی قید و شرط از دولت صهیونیستی خاتمه پیدا کند». امام فرمودند: « تا وقتی که آدم بشود». گفتیم مذاکره نمی کنیم چون به مجرد انجام گفتگو و مذاکره، هر جهت حُسنی هم که داشته باشد، به وسیله تبلیغات آنها پوشیده خواهد شد و هر جهت زشت و بدی که داشته باشد، بزرگ خواهد گردید.

·        مذاکره در عرف سیاسی، یعنی معامله. مذاکره با امریکا یعنی معامله با امریکا. ما چه می توانیم به امریکا بدهیم؟ او از ما چه می خواهد؟ والله که امریکا از هیچ چیز ملت ایران، به قدر مسلمان بودن و پایبند بودن به اسلام ناب محمدی، ناراحت نیست.

فصل هشتم: آینده ی امریکا

·      برای یک نظام و یک رژیم سیاسی، ضعف حقیقی و اول قدرت وقتی شروع می شود که این رژیم و این نظام، استدلال سیاسی و قانع کننده ای برای کار خود و حقانیت سیاسی خود را از دست بدهد. من الان نقاط ضعف این قدرتمندان ظاهری و پوشالی را احساس می کنم، تضاد هایشان بتدریج روشن خواهد شد... تمام شد، صدای شکست امپراتوری زر و زور از دور به گوش می رسد.

   


نظرات()  
Free Nintendo
جمعه 24 آذر 1396 04:33 ب.ظ
من چند چیز خوب را اینجا خواندم مطمئنا نشانه گذاری برای بازبینی.

من تعجب می کنم که چقدر تلاش زیادی برای ایجاد چنین سایت بسیار مهمی انجام داده اید.
imvu credits
دوشنبه 13 آذر 1396 06:05 ب.ظ
زمان مناسب برای ایجاد برنامه هایی برای آینده است و وقت آن است
خوشحال باش. من این پست را خواندم و اگر بتوانم چندین جالب را به شما پیشنهاد کنم
چیزها یا مشاوره شاید شما می توانید مقالات بعدی با اشاره به این مقاله بنویسید.

من میخواهم مطالب بیشتری راجع به این موضوع بخوانم!
are psychic readings real
سه شنبه 30 آبان 1396 07:58 ب.ظ
سلام به هر کس، همانطور که من واقعا مشتاق خواندن این
پست وب صفحه به طور منظم به روز شود.
این شامل اطلاعات خوبی است.
Timmy
سه شنبه 10 مرداد 1396 09:31 ب.ظ
Hello, Neat post. There's a problem with your website in internet explorer, would check this?
IE nonetheless is the market leader and a huge section of
people will omit your magnificent writing because of this problem.
leg an foot pain
شنبه 17 تیر 1396 02:28 ق.ظ
My brother recommended I may like this website. He was totally right.
This put up actually made my day. You cann't believe
simply how so much time I had spent for this information! Thanks!
foot pain
پنجشنبه 8 تیر 1396 01:04 ب.ظ
Good day very nice website!! Man .. Beautiful .. Superb ..

I will bookmark your site and take the feeds also?
I am glad to find a lot of helpful information right here in the publish, we need develop
more techniques in this regard, thanks for sharing.
. . . . .
Larhonda
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 08:21 ق.ظ
If you want to obtain a great deal from this post then you have to
apply such strategies to your won web site.
http://plantgraveyard580.snack.ws/hammer-toe-non-surgical-treatment.html
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 06:38 ب.ظ
These are in fact enormous ideas in regarding blogging.

You have touched some nice things here. Any way keep up wrinting.
BHW
جمعه 1 اردیبهشت 1396 03:57 ق.ظ
Hi there, I enjoy reading through your post. I wanted to
write a little comment to support you.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

مطالعات آمریکا